Product was successfully added to your shopping cart.

فاز سوم تولید تینرها

تینر به مجموع چند حلال که باهم مخلوط می شوند گفته می شود. در واقع تحت الفظی آن رقیق کننده است. تینر بر اساس نوع رنگ انتخاب می شود. حلال مناسبی که بتواند رنگ غلیظ را به حالت آماده به مصرف دراورد و برای رنگ های مختلف بر اساس رزین استفاده شده در رنگ متفاوت می باشد.

- تینر برای رنگهای پایه آبی( پلاستیک و آکریلیک) آب است یعنی این رنگ ها را با آب رقیق می کنند.

- برای رنگهای براساس رزین های روغنی (آلکید رزین ها) تینر روغنی است.(Thinner   Synthetic)

- برای رنگهایی که براساس رزین نیتروسلولز ساخته شده اند که به اصطلاح در ایران رنگهای فوری گفته می شوند تینرهای فوری هستند. (Thinner   Nitro cellulose )

- برای رنگهای اپوکسی: تینر اپوکسی

- رنگهای کوره ای: تینر کوره ای

- رنگهای پلی اورتان: تینر پلی اورتان ( P.U Thinner ) و ....

یعنی در انتخاب تینر برای هر رنگ باید دقت شود که رنگ موردنظر از چه گروهی از رنگهاست و این اولین قدم است در قدم های بعدی باید انتظارات کاربر از تینر تامین شود شامل :

- سرعت خشک شدن: سرعتی(زمانی) که کاربر می خواهد رنگ خشک شود این مورد معمولاً به تبخیر تینر از سطح بستگی دارد.

- صافی سطح: معمولاً تینر مناسب باعث می گردد که بعد از استعمال سطح صاف و یکنواختی داشته باشیم.

- چسبندگی مناسب: قدرت تینر در حل کردن خود رنگ و رنگ  زیرین در چسبندگی رنگ تاثیر می گذارد.

- براقیت رنگ: حل کنندگی مناسب رنگ توسط رزین در براقیت نهایی فیلم رنگ بعد از خشک شدن تاثیر می گذارد.

عدم انتخاب تینر مناسب در بعضی موارد هم باعث مشکلاتی می شود که به چندین مورد اشاره می شود:

- سطح کدر می شود زیرا تینر کیلر را به خوبی در خود حل نمی کند و باعث کدری و ناسازگاری نیتروسلولز با تینر می شود.

- سطح بصورت پوست پرتقالی درمی آید زیرا تینر قدرت کافی برای حل کنندگی کیلر را ندارد. و غلظت بالای لاک و عدم یکنواخت شدن کیلر برروی سطح این حالت را ایجاد می کند.

- سطح، آب جذب می کند زیرا تینر سرعت تبخیر بالایی دارد و با رطوبت هوا مخلوط می شود(نمگیر است) پس بر روی سطح که می نشیند باعث جذب قطرات آب روی سطح شده است.

- سطح اصلا خشک نمی شود               ( معمولاً در رنگهای پلی اورتانی اتفاق می افتد)

- سطح به سختی مناسب نمی رسد      ( معمولاً در رنگهای پلی اورتانی اتفاق می افتد)

- تینر رنگ مایع را خوب حل نکند و حالت غیریکنواختی هنگام شستشوی رنگ با تینر ایجاد شود.

- رنگ به سرعت بعد از حل شدن رسوب بدهد این مورد هم ممکن است در اثر انتخاب تینر نامناسب بوجود آید.

- سطح بعد از خشک شدن حباب داشته باشد معمولاً در رنگهای کوره ای اتفاق می  افتد

- رنگ شره کند، رنگ به سرعت با کم ترین تینر رقیق گردد.

- رنگ کم پوشش درآید قدرت تینر کم باشد فلذا نیاز باشد که تینر بیشتری برای رقیق کردن استفاده گردد و این باعث پوشش کم می شود.

- سطح شکننده می شود این مشکل در رنگ های اپوکسی بیشتر مشاهده می شود.

- عدم حالت متالیکی مناسب  در رنگهای بیس کوت و متالیک با استفاده از تینر نامناسب این مورد پیش می آید.

- عدم از بین بردن اثر دم یا مشاهده رنگ جدید و قدیم در تعمیرات به نوع تینر می تواند بستگی داشته باشد.

شرکت پترومادکیمیا با تولید حلال های استری چون این حلال ها از مواد اصلی تینر ها می باشند اقدام به تولید تینر ها نموده و جهت پوشش بازار، انواع مختلف تینرها را تولید می نماید.

لیست تولیدات این شرکت در لیست قیمت و کاتالوگ مربوطه ثبت شده است ولی به طور اجمالی در هر بخش توضیحاتی داده می شود.

تینرهای فوری:

چنانچه توضیح داده شد تینر فوری ( این اصطلاح در ایران کاربرد دارد ) در اصل تینرهای سلولوزیک هستند یعنی برای رنگ های براساس نیتروسلولز کاربرد دارند.این تینرها نقش مهمی در کیفیت کار دارند.

ابتدا توضیحاتی در خصوص رنگ های فوری داده می شود.

- سیلرکیلر فوری : در صنایع چوب از عمده مواردی که استفاده می شود سیلرکیلر فوری هستند. سیلرهای فوری جهت پر نمودن تخلخل چوب کاربرد دارد و بر روی چوب خام یا شاپان خورده به ضخامتی که سطح چوب بعد از سمباده زدن صاف گردد استعمال می شوند سپس می توان از همرنگی استفاده کرده و با کیلر فوری سطح را براق و صاف نمود.

انتظاری که از تینر فوری در مصرف با کیلر و سیلر داریم:

-سیلر و کیلر را راحت حل می کند

-بعد از استعمال برفک نزند

-هنگام استعمال آب جمع نکند

-سطح صاف با براقیت مناسب ایجاد نماید

-زمان خشک شدن را طولانی نکند

-مقدار مناسبی از آن برای حل کنندگی و شل کردن کیلر مصرف گردد.

-باعث شره و یا پوست پرتقالی نشود.

آستری فوری:

آستری فوری در بازار بر دونوع مخصوص آهن و مخصوص چوب می باشند برای استعمال آنها از تینر فوری استفاده    می کنند. تینر فوری معمولاً از ارزان ترین نوع برای این کار استفاده می شود. البته حل کنندگی خوب، عدم تاثیر منفی در چسبندگی، عدم جذب رطوبت هوا از مسائلی است که باید تینر مناسب در آستر فوری داشته باشد.

بتونه فوری:

معمولاً بدون رقیق کردن و با کاردک استعمال می شود ولی گاهی نیاز است که آن را شل نمایند فلذا از تینر فوری استفاده می نمایند.

رنگهای فوری:

این رنگ ها عمدتاً در صنایع چوبی، تعمیراتی مجسمه سازی و بسیاری موارد که در واحدهای صنعتی تولید می شوند استفاده می شوند. از قدیمی ترین رنگ های صنعتی موجود در بازار هستند که مصرف آنها ساده است و معمولاً تمام نقاش ها کار با آنها را می دانند . معمولاً با پیستوله استعمال می شوند این رنگها هم با تینر فوری شل می شوند و مشکلاتی مانند سیلر و کیلر فوری می توانند با تینر داشته باشند.

تعداد دیگری از مشتریها هم هستند که رنگ های مختلف را می خواهند با تینر فوری مصرف نمایند و طبق عادت برای رنگی که استفاده می کنند تینر فوری تهیه می کنند مانند مصرف کنندگان رنگ های کوره ای، رنگ های اپوکسی، بعضاً رنگهای روغنی، بیس کوت ها و حتی رنگ های 21 که پلی اورتانی هستند فعلاً با تینر فوری استعمال می شوند. با اینکه تینر مناسب کار ایشان نیست ولی طبق عادت از این تینرها استفاده می کنند ما سعی کرده ایم برای موارد مصرف مختلف تینرهای مناسب هر یک از این کارها را ارائه بدهیم.

شرکت پترومادکیمیا برای جداسازی تینرهای اتومبیلی اقدام به تولید انواع تینر اتومبیلی نموده که بعداً توضیح داده خواهد شد .

چرا تینرهای فوری با کدهای مختلف ارائه می شوند و چه فرقی با همدیگر دارند؟

چنانچه گفته شد تینرهای فوری همگی قابل استفاده در رنگ و کیلر فوری هستند ولی نسبت به سلیقه مشتری و نوع رنگی که می خواهد استعمال نماید متفاوت انتخاب می شوند.

تینرهای فوری از حلال های اصلی، حلال های کمکی و رقیق کننده ها تشکیل یافته اند .حلال های اصلی حلال هایی هستند که نیتروسلولوز را به تنهایی حل می کنند مانند استرها .حلال های کمکی حلال هایی هستند که به تنهایی نیتروسلولز را حل نمی کنند ولی وجود آنها باعث کمک و تسریع در حل کنندگی حلال های اصلی می شود.حلال های رقیق کننده بنا به نیاز و فرمول اضافه می شوند.

اختلاف تینرهای فوری در فرمولاسیون و قیمت آنهاست ، هر تینری که حلال اصلی بیشتری داشته باشد، حلال قوی تری بوده و خواص بهتری دارد و طبیعتاً در بین تینرهایی با کد بالاتر قرار می گیرد و قیمت بالاتری خواهد داشت ولی تینرهایی که ارزان تر هستند خواص سلولی تینر فوری را دارند و در حد خودشان باید انتظار داشت.

چرا تینرهای مارا کدگذاری کرده اند و هرچقدر قوی تر باشند کد بالاتری دارند؟

تینرها را به طور اتفاقی کدگذاری کرده اند و چون در بازار به این نام مشهور شده اند بقیه پیروی کرده اند.

(لیست تینرهای ما موجود است و می توانید مقایسه کنید)

مشکلات احتمالی که در تینرها بوجود می آید و پاسخ ما به آنها :

1-    مشتری اعلام می کند تینر آب جمع می کند:

این مورد معمولاً در فصول مرطوب و خنک سال ایجاد می شود، چون تینرهای خودمان را معمولاً در شرایط مناسب و مرطوب امتحان می کنیم نباید مشکل حادی برای تینرهای ما رخ بدهد. در صورتیکه چنین موردی گفته شد می توانیم با این سوالات مواردی را اصلاح داشته باشیم.

- نوع رنگ و یا کیلری که استفاده کرده اند .

- محیطی که استعمال کرده اند.

- آیا باد مورد استفاده رطوبت داشته است یا خیر   

تینرفوری مخصوص مناطق رطوبی :

در مناطق مرطوب چنانچه از اسم آن مشخص است، رطوبت بالای 80% می باشد پس احتمال اینکه تینر آب جمع نماید زیاد است. در تینرهای مربوط به این مناطق از حلال های اصلی بیشتری استفاده می نماییم و موادی که به هنگام استعمال، رطوبت جمع می کنند بایستی حذف کنیم یا کاهش بدهیم تا سطح یکنواخت درآید. بنابراین تینرهای خاص این مناطق قیمت بالاتری دارند و شرکت پترومادکیمیا برای این مناطق تینرهای مخصوص این ناحیه را تولید کرده که بنام تینرهای مخصوص مناطق مرطوب به فروش می رسد.

تینرهای اتومبیلی :

در تعمیرات و رنگکاری اتومبیل ها معملاً از 4 گروه رنگ ها استفاده می کنند.

-        رنگهای فوری اتومبیلی                       22000 لوساید اتومبیلی

-        رنگهای روغنی اتومبیلی                     1010

-        رنگهای 1+2 ( در جزئی ها)                21000

-        رنگ های بیس کوت ( متالیک)             23000  

در پترومادکیمیا بنا به نیاز هرکدام از گروهها، تینر خاصی طراحی شده است کع ضمن حل کنندگی خوب، تشکیل فیلم را بالا ببرد و نیز از بین بردن دم در رنگ کاری متالیکی، عدم تاثیر به رنگ های قبلی و کناری، خشک شوندگی مناسب و براقیت عالی خواصی است که با استفاده از تینرهای مخصوص پترومادکیمیا در رنگ های اتومبیلی تضمین می شود.

ریتادر:

نوعی حلال دیر تیخیر است در جاهائیکه تینر سریع تبخیر می شود با اضافه کردن ریتاردر سرعت تبخیر را کم می کنیم و باعث می شویم با تبخیر حلال های ضعیف، حلال های قوی ریتاردر در سطح بماند و باعث تشکیل فیلم های روی سطح شود.

تینر روغنی:

معمولا در بازار از نفت به عنوان تینر روغنی استتفاده می کنند. بوی بد و تبخیر با سرعت پایین این حلال باعث می گردد کار به کندی پیش برود.

تینر روغنی پترومادکیمیا با آکروماتیک 8% واستفاده از حلال 402 در بهبود رنگ کاری کمک می کند.

تینر پلی اورتان:

متاسفانه این تینر کمتر در بین مصرف کنندگان جا افتاده است ولی عدم استفاده ار آن در رنگ های پلی اورتان باعث می شود که این رنگ ها کارایی مورد نظر را نداشته باشند. در ساختار رنگ های پلی اورتانی هاردنر وجود دارد یعنی دوجزئی هستند. در این رنگ ها وقتی تینر نامناسب استفاده می شود هاردنر به جای واکنش با رنگ و سخت شدن با تینر واکنش می دهد و باعث می گردد در نهایت سختی و کیفیت دلخواه رنگ را نداشته باشیم.